Marzena Hryniszak

Poza nawiasem

“Poza nawiasem” 

powieść obyczajowa

 

Premiera: sierpień 2023 

Wydawnictwo Zysk i S-ka

ISBN: 978-83-82029-59-8

W księgarniach:

  • tradycyjna książka
  • e-book 
  • audiobook – wkrótce

Jak to jest, gdy nikt cię nie zauważa?

Nie szuka? Nie martwi się?

Poruszająca opowieść

o kobiecie wykluczonej.


Żaneta Ravigne, bezdomna alkoholiczka, żyje z dnia na dzień. Jeśli czegokolwiek pragnie, to tylko stać się niewidzialną i nie pamiętać o tym, co było. Stroni od ludzi, a jej jedynym przyjacielem zostaje bezpański kundel.
Podczas jednej z wiosennych nocy Żaneta staje się świadkiem dziwnego wydarzenia, choć już na drugi dzień nie jest pewna, czy nie był to senny majak. Jednak obraz mężczyzny wrzucającego ciężki wór do rzeki nie daje jej spokoju. W trudnym momencie pomocną rękę wyciąga do niej Kornelia, również do niedawna bezdomna.
Żaneta, by stawić czoło rzeczywistości, musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Świat, od którego uciekła, istnieje nadal. Tylko dlaczego wtedy uciekła? I jak ma zawalczyć o siebie teraz?

Powieść Fikcyjny JA

“fikcyjny JA” 

powieść

komedia kryminalna

 

Premiera: 24 lipica 2023

Wydawnictwo: Lucky

ISBN: 978-83-67787-05-5

W księgarniach:

  • tradycyjna książka
  • e-book
  • audiobook – wkrótce

Nowe miejsce, nowe nazwisko, nowa tożsamość – czy to przepis na skuteczne zerwanie z przeszłością?

Pod warunkiem, że przeszłość zerwie z tobą.
Leopold Kant po przeprowadzce do Polski zaczyna nowe życie, chce znaleźć pracę i nie rzucać się w oczy. Plany krzyżuje mu śmierć sąsiadki, która postanawia dokonać żywota w jego mieszkaniu.
I to nie koniec niespodzianek – ktoś musi zaopiekować się Fusią, Tolą i Urwisem, a druga sąsiadka stwierdza, że Leoś spełni się w tej roli idealnie. Kiedy dojdzie do tego zamordowana w lesie kobieta z tajemniczą blizną na szyi i przeszłość, która jednak upomina się o bohatera, powstanie prowadząca do nieoczekiwanego finału mieszanka zdarzeń.
Co ukrywa Leopold Kant? Dlaczego zmienił swoją tożsamość? Te pytania nurtują, ale kiedy poznasz na nie odpowiedź, będziesz się zastanawiać nad jednym: czy Leoś wyjdzie z tego cało?

książka nie twój interes

“Nie twój interes” 

debiutancka powieść sensacyjna

 

Premiera: 5 kwietnia 2022 

Wydawnictwo Zysk i S-ka

ISBN: 9788382025002

Powieść dostępna jest w księgarniach jako:

  • tradycyjna książka
  • e-book
  • audiobook

Kiedy igrasz z ogniem, możesz się mocno sparzyć…

Mawiają, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Czasem to wręcz igranie z ogniem, a stawką staje się życie.


Noc, podczas której Wojtek Redyński, zwykły pracownik warsztatu samochodowego, niezamierzenie staje się świadkiem przestępstwa, nie tylko przesądza o jego dalszym losie, ale zapoczątkowuje ciąg śmiertelnie niebezpiecznych wydarzeń. Nie tylko dla niego.
Lidia Szwed, wracając późną porą do domu, staje się świadkiem dramatycznej sceny napadu. Reflektory jej samochodu płoszą oprawców. Lidia podejmuje spontaniczną decyzję, by pomóc pobitemu człowiekowi. Od tego czasu ich losy się splatają.

Gdyby Wojtek wiedział, do czego gotowi są posunąć się gangsterzy, być może nigdy nie wszedłby im w drogę.