Marzena Hryniszak

Wywiady

zdjęcie autorki

Pisanie to niesamowita przygoda z wyobraźnią – historia mamy dwójki dzieci, która wydała swoją pierwszą powieść. Wywiad

Marzena Hryniszak jest z wykształcenia filolożką, a prywatnie żoną i mamą dwójki dzieci. Pracowała między innymi w redakcji portalu internetowego, prowadziła własną firmę, ale od zawsze jej pasją było pisanie. Kocha czytać, pisać i wymyślać historie podczas długich spacerów z psem. Dotychczas jej teksty pozostawały zapomniane w szufladzie. W końcu jednak odważyła się i w kwietniu ukazała się jej debiutancka powieść kryminalna „Nie twój interes”. Poznaj drogę Marzeny do wydania własnej powieści, może ta historia zainspiruje i Ciebie, aby nie pisać już tylko do szuflady.

Wywiad przeczytasz na stronie Mamo Pracuj (kliknij tytuł lub zdjęcie)

zdjęcie do wywiadu Lady's Club

KAŻDEGO PRÓBUJĘ ZROZUMIEĆ, WEJŚĆ NIEJAKO W JEGO BUTY. Wywiad

[...]To nie jest typowa powieść kryminalna. Zapewne dlatego, że pisząc ją nie założyłam, że wybiorę zdecydowanie jakiś konkretny gatunek. Nie chciałam zamykać się w określonej konwencji. Po prostu puściłam wodze wyobraźni i podążałam za nią. Uwikłanie bohaterów w świat przestępczy jest konsekwencją moich przemyśleń o tym, jak postępujemy w obliczu bliskiego zetknięcia się z rzeczywistością, na jaką się nie godzimy. Pisząc, wymyślałam przede wszystkim historię taką, jaką sama chętnie bym przeczytała, a lubię powieści kryminalne, w których czytelnik ociera się o świat przestępstw, mafii i zła. Może w opozycji do własnej wrażliwości, potrzeby sprawiedliwości i dobra.

Cały wywiad przeczytasz na stronie Lady's Club (kliknij tytuł lub zdjęcie)

Zaczytany Książkoholik, 9 maja 2022

wywiad Zaczytany Książkoholik

Jak wśród czytelników przyjęła się debiutancka powieść Marzeny Hryniszak?

5 kwietnia na rynku wydawniczym ukazała się debiutancka powieść Marzeny Hryniszak pt. „Nie twój interes”. Jak książka została przyjęta przez czytelników, który moment w pracy twórczej był dla debiutantki najtrudniejszy? Z wywiadu możemy dowiedzieć się również tego, kiedy możemy się spodziewać kolejnej powieści spod pióra Pani Marzeny.

Cały wywiad przeczytasz na stronie Zaczytanego Książkoholika (kliknij tytuł lub zdjęcie)

Gazeta Śledcza. Sprawy kryminalne i bezpieczeństwa. Anna Ruszczyk, 14 kwietnia 2022

wywiad gazeta śledcza

TOKSYCZNOŚĆ ŚWIATA

Świat przestępczy związany z narkotykami nie tylko wiąże się z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych, ale również generuje zależności międzyludzkie, ograniczanie wolności i wiązanie się z ludźmi, którym ze względu na proceder trzeba się podporządkować. Człowiek, tkwiąc w tym środowisku, staje się lojalny wobec zła dla własnego dobra. Z Marzeną Hryniszak, autorką powieści „Nie twój interes” – rozmawia Anna Ruszczyk.

Cały wywiad przeczytasz na stronie Gazety Śledczej (kliknij tytuł lub zdjęcie)